Spread the love

יוסי רבה שיווק : הביקוש לקידום אתרים גדל מדי שנה בהתבסס על נתוני Google Trends ונושאים מתפוצצים. עבור עסקים רבים, טווח החיפוש האורגני הוא עדיין מקור משמעותי לתנועה, לידים ומכירות.

למרות זאת, אין אופטימיות גלויה בתעשייה. יש האומרים שהמשבר הכלכלי המתגבש יפגע בתעשיית ה-SEO הראשון והקשה ביותר, עם כמה פיטורים ברמה גבוהה של בכירי קידום אתרים ומנהיגים בתעשייה שהניעו פחדים כאלה.

זה מזכיר לי ציטוט מפורסם על אופטימיות לעומת פסימיות המיוחסת להנרי פורד:

"בין אם אתה חושב שאתה יכול, או שאתה חושב שאתה לא יכול – אתה צודק."

נבואה שמגשימה את עצמה עובדת כך. כשאתה לא חושב שאתה יכול לעשות את זה אתה אפילו לא תנסה או תחבל בעצמך תוך כדי. כאשר אתה מאמין שניתן לעשות זאת מצד שני, אתה תצטיין ותגרום לזה לקרות למרות כמה מחסומים.

לכן חשוב לראות את המצב בצורה אופטימית או לפחות ריאלית. כרגע, אנו עדיין רואים ביקוש הולך וגובר לשירותי SEO והזדמנויות תעסוקה מתאימות. כן, SEO חי וקיים.

SEO הוא כבר לא רק טכני יועץ יוסי רבה שיווק
במהלך השנים, קידום אתרים תויג יותר ויותר כטכני כדי להבדיל את עצמו מדיסציפלינות אחרות ולהצדיק את ההשקעה. עם זאת, במציאות, קידום אתרים הוא הרבה יותר מאשר הבטחת סריקה, אינדקס ועיבוד או טיפול בתגים קנוניים ותוצאות עשירות.

לעתים קרובות 80% מעבודת ה-SEO בפועל עוסקת בתוכן ובמשימות חברתיות. קידום אתרים בתוכן בדרך כלל מתויג כשיווק תוכן או פשוט כפרסום ומוקצה (שגוי) לצוותים אחרים לחלוטין, בעוד שקידום אתרים חברתי אינו עוסק (רק) במדיה חברתית, אלא ביחסים חברתיים עם אנשים שסביר להניח שיקשרו אליך:

בעלי אתרים.
בלוגרים.
עיתונאים.
עורכים.
מוציאים לאור.
אתה צריך לבנות מערכות יחסים עם משפיעים בפועל לפני שאתה מבקש טובות הנאה, במיוחד גדולות כמו קישור. במובן מסוים, הסברה בפועל היא רק השלב האחרון של קידום אתרים חברתי נכון.

קבל את הניוזלטר היומי שמשווקי חיפוש מסתמכים עליו.

קבל Search Engine Land בתיבת הדואר הנכנס שלך
יועץ יוסי רבה שיווק

תעבורת מדיה חברתית אינה מספיקה
אחת הסיבות שנאמר כי SEO מת היא תעבורת מדיה חברתית. בתקופת הזוהר שלה, פייסבוק משכה יותר מבקרים לבעלי אתרים מאשר גוגל – מגמה שהתהפכה מאז 2017. קדימה לשנת 2023, תעבורת החיפוש האורגנית שולטת בעוד התעבורה ברשתות החברתיות ממשיכה להתמעט.

זה לא או-או בכל מקרה.

כיום, קידום אתרים ומדיה חברתית הולכים יד ביד – אם כי הרבה פחות ברור מאשר לפני כמה שנים, כאשר Google+ וסימון מחברים היו אינדיקטורים ברורים לחיפוש חברתי. למרות שגוגל ויתרה על שני אלה וכלים ומאפיינים חברתיים אחרים, החיפוש הוא חברתי מטבעו.

רק תחשוב על היתרונות האלה:

טוויטר יכול לשפר את הנראות שלך ישירות בגוגל.
עדכוני פייסבוק פומביים יותר ממה שהיו פעם. יועץ יוסי רבה שיווק
סביר להניח שתוכן פופולרי במדיה החברתית ימשוך קישורים באופן טבעי.
אחרת, אתה צריך להשקיע הרבה במאמצי הסברה ובמאמצי יחסי ציבור אחרים.

אמנם הייתי חסיד גדול של מדיה חברתית כבר ב-2007, אבל בסופו של דבר הבנתי שזה לא עובד לבד בלי מנועי חיפוש. יש להם תפקידים שונים אך משלימים. יועץ יוסי רבה שיווק

מדיה חברתית נחוצה כדי לגלות דברים חדשים בזמן שהחיפוש משמש בשלבים האחרונים של מסע הלקוח. חיפוש אחר משהו הוא בלתי אפשרי אם אתה אפילו לא יודע שהוא קיים. אתה צריך לגלות משהו חדש מחוץ לחיפוש תחילה כדי להתעניין בו ולבסוף לחפש אותו.

ברגע שאנשים קונים, ההמרה או המכירה לרוב מיוחסת לחיפוש. אנו יודעים שזה רק חלק קטן מהאמת שכן צורת ייחוס זו מעריכה יתר על המידה את הקליק האחרון.

עם זאת, קונים כמעט ולא קונים ישירות במדיה החברתית או באמצעותם. מסע הלקוח מתחיל לרוב במדיה החברתית או במקומות אחרים: יועץ יוסי רבה שיווק

החיים האמיתיים (מפה לאוזן, שלטי חוצות).
טלוויזיה ורדיו (כולל סטרימינג).
הדפס (מגזינים, עיתונים).
אנחנו יודעים שיש לפחות כמה "נקודות מגע" עד שאדם מחליט לחפש משהו וגם אז שאילתת החיפוש תהיה ככל הנראה אינפורמטיבית בהתחלה, ואז ניווט ועסקאות רק לקראת הסוף.

קידום אתרים חברתי עובד גם בחיים האמיתיים כאשר משפחה, חברים ועמיתים ממליצים עליך ועל המוצרים או השירותים שלך למישהו אחר. עם זאת, הם לא יקנו את המוצר שלך מהאנשים האלה, לא במצב מקוון ולא מקוון. הם עדיין צריכים לחפש את זה.

הדרישה לקידום אתרים: מה הנתונים מספרים לנו
בין השינויים הרבים שהביאה מגיפת ה-COVID-19 היא עלייתו של כל הדברים הדיגיטליים, המעצבת מחדש את האופן שבו אנשים חיים ועובדים. עבודה מרחוק וקניות מקוונות הן הנורמות החדשות כעת ובעתיד הנראה לעין.

ככאלה, משווקים שיכולים לתמוך לעסקים בניווט בנוף הדיגיטלי מבוקשים. SEO אינו יוצא מן הכלל.

הדרישה הגוברת לשירותי SEO ומומחיות נמשכת גם בשנת 2023. בואו נסתכל על הנתונים.

Google Trends
הביקוש לקידום אתרים גדל כבר כמה שנים, על פי נתוני Google Trends. בארה"ב זה הגיע לשיא בדצמבר 2022. (השתמשתי ב-"Internet & Telecom" f

ilter כדי לשלול כמה תוצאות כוזבות מכוכבי פופ קוריאנים.)

Google Trends – נתוני SEO
נתוני שאילתת חיפוש יכולים להיות מוטים מכיוון שהם מציגים רק חיפושים כלליים. למרות זאת, הביקוש לקידום אתרים גנרי גדל.
ביטויי המפתח הבאים נמצאים בראש רשימת "שאילתות קשורות" עם "פריצה" במקום מספרים בפועל (מה שבדרך כלל מסמל צמיחה של יותר מ-100%):

יוסי רבה שיווק מקומי
סוכנות יוסי רבה שיווק
תוכן יוסי רבה שיווק
יועץ יוסי רבה שיווק
ניתוח יוסי רבה שיווק
Google Trends – שאילתות הקשורות לקידום אתרים
נושאים מתפוצצים
נושאים מתפוצצים נהדרים לגילוי טרנדים עם ביקוש מרקיע שחקים.

יוסי רבה שיווק
הופתעתי למצוא SEO ביניהם, כולל:

"קידום אתרים טכני" עם צמיחה של 184%.
"קופירייטינג SEO" עם 178%.
"מומחה SEO" עם 146%.
לינקדאין
לינקדאין היא אינדיקטור טוב לביקוש בפועל על סמך מספר המשרות למומחיות נתונה. לקידום אתרים יש ביקוש הולך וגובר כבר שנים, במיוחד בעקבות המגיפה.

לא משנה מה המקורות שאתה מעדיף, נראה שהמספרים מוכיחים ש-SEO חי ובועט בשנת 2023.

גם אם לא כתוב SEO זה יכול להיות SEO
אתה עדיין לא מאמין שקידום אתרים חי וקיים?

כאשר הבוס שלך רוצה להשקיע בתוכן, שיווק ויחסי ציבור, לעתים קרובות הם מתכוונים למשימות ממשיות הקשורות ל-SEO, למשל:

יצירת מגנטים קישורים.
עיצוב חווית משתמש.
הסברה לבלוגר.
קידום אתרים הוא עדיין מונח כל כך טכנוקרטי ורוב האנשים מעדיפים מילים נכונות או מילים פחות שליליות. לפיכך, משימות קידום אתרים מסומנות לעתים קרובות בצורה שגויה.

במהלך השנים היו ניסיונות רבים להשתמש בשפה פשוטה במקום קידום אתרים. כמה מילים נרדפות נפוצות לקידום אתרים הן:

יכולת למצוא.
נראות (מקוונת).
אופטימיזציה לאתר.
דוברים חינוכיים וממשלתיים אומרים לעתים קרובות כי ניתן למצוא גישה כפי שהיא מרמזת על גישה הוליסטית יותר ואפילו מדעית.

דוגל בקידום אתרים
אז אתה רוצה לשכנע את הבוס שלך, לקוח פוטנציאלי או אפילו את השותף שלך להשקיע זמן, מאמץ וכסף בקידום אתרים ומעבר לשיטות מומלצות טכניות?

להלן כמה רעיונות כיצד להתבטא בשם האמנות שעדיין מוערכת לעתים קרובות לזלזל של אופטימיזציה למנועי חיפוש במלוא היקפה:

יש פחות מקום בדפי תוצאות החיפוש של Google בגלל המספר ההולך וגדל של תכונות חיפוש אחרות של Google. כך גם מתחזקת התחרות על השטח שנותר לתוצאות אורגניות. אתה צריך SEO כדי לבדל את עצמך.

אנשים גם שואלים
עם שלל תכונות החיפוש מגיעות גם People Also Ask, מספר הולך וגדל של שאלות אמיתיות ופוטנציאליות (כנראה שנוצרו בינה מלאכותית) שאנשים עשויים לשאול. קידום אתרים שלך יכול לעזור לנצל אותם ולהסיט את התנועה ממילות מפתח מרכזיות בעלות מילה אחת.

אתרים ריקים אינם מדורגים
לא אתרים ריקים ולא תוכן אקראי לא יוכלו לעזור לך יותר לדרג בגוגל. "הימים הטובים" של בניית קישורים בלבד והתעלמות מאיכות האתר ומתוכן הסתיימו למרבה המזל.

SEO שלך עדיין יכול לעזור לך למצוא את ההזדמנויות שאתה יכול ליצור עבורן תוכן באמצעות מחקר מילות מפתח. הם יכולים גם ליצור או לפחות לבצע אופטימיזציה של התוכן הזה (SEO של תוכן) ולספר עליו לאנשים (SEO חברתי).

עם AI בכל מקום, האם SEO עדיין ישנה?
כשניסחתי את המאמר הזה לראשונה, ההייפ של ChatGPT רק התחיל. לאחר מכן, גוגל ובינג הציגו את שיפורי הבינה המלאכותית והכלים שלהם לחיפוש.

התצוגה המקדימה של בארד של גוגל נראית קצת חצי לב, בעוד שתוצאות ה-AI העשירות בתכונות של Bing כבר משכנעות מאוד.

כיצד ישפיע חיפוש המופעל על ידי בינה מלאכותית על SEO כדיסציפלינה? האם זה עדיין משנה?

אני חושב שעם ההתפתחויות המהירות הללו, עסקים יזדקקו לעצת SEO על אחת כמה וכמה.

שאלו את עצמכם או את הבוס שלכם: האם אתם רוצים להיות בין המובילים הראשונים או לחכות עד שהאבק ישקע והתחרות כבר עשתה אופטימיזציה לתוצאות משופרות בינה מלאכותית?