Spread the love

מה זה קידום אתרים בבלוג?
קידום אתרים בבלוג הוא תהליך של שימוש בטכניקות קידום אתרים טכניות ובדפים כדי להגביר את הנראות של הבלוג שלך בחיפוש אורגני. בעת שימוש בקידום אתרים בבלוג, יש לך שתי מטרות עיקריות:

כדי לוודא שמנועי החיפוש יכולים למצוא ולהבין את הפוסטים בבלוג שלך כדי שיוכלו להעביר אותם למחפשים רלוונטיים
כדי לוודא שאתה כותב תוכן בלוג רלוונטי המתאים לצרכים ולתחומי העניין של הקהל שלך
הטכניקות המשמשות לעשות זאת אינן שונות לחלוטין מאלו שהיית משתמש בהן כדי לבצע אופטימיזציה של התוכן בחלקים אחרים באתר שלך. ככזה, אם אתה כבר עוסק בקידום אתרים, אסטרטגיות אלו עשויות להיות מוכרות לך.

ההבדל העיקרי הוא שכאשר אתה עובד על בלוג, אתה משתמש במפורש ב-SEO כדי לתמוך באסטרטגיית תוכן ארוכת טווח מתמשכת. המשמעות היא פיתוח תוכן מעמיק, אינפורמטיבי ורלוונטי המתאים לצרכי הקהל שלך ולכוונת החיפוש ושימוש בטקטיקות SEO שאולי כבר מכירים כדי לעזור לתוכן הזה להצליח.

מדוע בלוגים חשובים לקידום אתרים?
עם כל פוסט שאתה יוצר ומבצע אופטימיזציה, אתה יכול:

הגדל את הנראות שלך בחיפוש אורגני
קבע את האמינות שלך כמשאב מהימן
בנה את סמכות האתר שלך לאורך זמן
תארו לעצמכם שאתם מקימים חברת טכנולוגיה B2C. אתה רוצה לעזור לצרכנים להבין את הטכנולוגיה שלהם, להשתמש בה בצורה יעילה יותר ולפתור בעיות מבלי לשלם יד ורגל עבור שירותי תיקונים יקרים.

אם אתה רוצה להצליח, אתה חייב להוציא את שמך החוצה, כדי שהלקוחות יכירו אותך ויוכיחו שאתה אמין ובעל ידע בתחומך. בלוג יכול לעזור לך לעשות זאת.

בלוג מתוחזק היטב מספק לאתר שלך זרם קבוע של תוכן חדש, מקורי ואיכותי. עם הזמן, כשקוראים ומנועי חיפוש מגלים את התוכן הזה, תתחיל להכיר אותך כמקור מידע אמין, שיעזור לך לדרג גבוה יותר.

6 דרכים לייעל את תוכן הבלוג עבור מנועי חיפוש
SEO הוא משחק ארוך. יכול לקחת זמן לראות את התוצאות. אז אם אתה רק מתחיל, זה בסדר לחלק את המשימות שלך ולהתמודד תחילה עם הפריטים הנגישים יותר בזמן שאתה מבין את ההיבטים המורכבים יותר של אסטרטגיית ה-SEO החדשה שלך.

כדי להקל עליך קצת, פירקנו את הטיפים הטובים ביותר לקידום אתרים בבלוג כדי לשפר את התוכן שלך ולטפס בדירוג בחיפוש.

זהה את קהל היעד של הבלוג שלך
לפני שתתחיל לכתוב, אם אתה רוצה שהבלוג שלך יצליח, אתה צריך לדעת מי צפוי לקרוא אותו. זה קהל היעד שלך, קבוצת האנשים שהסבירות הגבוהה ביותר היא:

חפש את המונחים שאליהם אתה ממקד
צריך מוצרים או שירותים שמסופקים על ידי חברות כמו שלך
הפוך ללקוחות שלך (אני מקווה)
כדי להגדיר את קהל היעד שלך, עיין בנתונים הדמוגרפיים הנוכחיים של הלקוחות שלך. גלה מי כבר מעורב במותג שלך. סביר להניח שכבר יש לך הרבה מהמידע הזה בהישג יד. כמה מקורות מידע יקרי ערך:

מידע שאספת במהלך יצירת לידים ומכירות
תובנות מצוות המכירות שלך
נתוני Google Analytics שלך
img-semblog
לאחר מכן, חקור את הנוכחות שלך במדיה החברתית. רוב הסיכויים הם שכבר צברתם קהל עוקבים. אבל מי הם? למרבה המזל, פייסבוק ואינסטגרם מציעות דוחות של Audience Insights כדי לעזור לך להבין את הדמוגרפיה של הקהל שלך. כאן תוכלו ללמוד:

התפלגות הגיל והמגדר שלהם
איפה הם
הזמן הטוב ביותר לפרסם, על סמך פעילות העוקבים שלך
לבסוף, גלה כיצד הקהל שלך משתווה למתחרים באמצעות הדוח 'תובנות קהלים של Traffic Analytics'. הזן את הדומיין שלך ואת הדומיינים של המתחרים העיקריים שלך כדי לגלות:

הגודל היחסי של כל אחד מהקהל שלך
עד כמה הקהלים שלך חופפים
אתרים אחרים שהקהל שלך (או של המתחרים שלך) צפוי לבקר
img-semblog
על ידי חיבור כל המידע הזה, תקבל תמונה מקיפה יותר של קהל היעד שלך. השתמש במה שאתה לומד כדי ליצור תוכן שמדבר ישירות לצרכים שלהם.

מנף אשכולות נושאים כדי למקסם את מחקר מילות המפתח
מחקר מילות מפתח מקיף הוא קריטי להצלחת הבלוג. אם אתה רוצה למקסם את ההשפעה של מילות המפתח שלך, נסה ליצור אשכולות נושאים.

אשכול נושאים הוא קבוצה של פוסטים בבלוג אשר, יחד, מעמיקים בנושא רחב יותר.

הם בדרך כלל מאורגנים סביב עמוד מרכז מרכזי שמקשר לתוכן אחר.

עם אשכולות נושאים, אתה יכול למקד מילות מפתח קשורות שונות, פחות תחרותיות, כדי לנסות ולדרג עבור מילת מפתח רחבה וקשה יותר. יכולים להיות להם יתרונות רבים עבור SEO שלך, כולל:

שיפור הנראות של הבלוג שלך על ידי הקלה על מנועי החיפוש לסרוק
הגדלת הסמכות של הבלוג שלך בנושא זה לאורך זמן
מאפשר לך לדרג עבור מילות מפתח רחבות וקשות יותר
מאפשר לפוסטים מוצלחים יותר להגביר את הפוסטים המוצלחים פחות באמצעות קישורים הדדיים
הם גם פונים אל אלגוריתם האינדקס הסמנטי (LSI) של גוגל.

אבל איך יוצרים אשכול נושאים?

ראשית, בחר את נושא העמוד שלך. בחר משהו רלוונטי לעסק שלך שיש לך ניסיון רב

נושאי עמודים צריכים להיות מילת המפתח העיקרית עבור דפי המרכז שלך. לאחר מכן מספר נושאי משנה קשורים שאתה רוצה לכסות כדי לתמוך בו.

לא בטוחים מאיפה להתחיל? חבר נושא שאתה מעוניין לכתוב עליו לתוך כלי הקסם של מילות מפתח. לאחר מכן, עיין בנפח החיפוש ובציון הקושי של מילות מפתח כדי לזהות את היעילים ביותר.

img-semblog
השתמש במילת המפתח הרחבה ביותר עבור דף המרכז של אשכול הנושאים שלך. לאחר מכן, התמקד במילות מפתח ספציפיות יותר עבור חלקי התוכן הבודדים שאליהם מקשרים דפי מרכז.

ברגע שתהיה מוכן, הזן את מילות המפתח האלה בכלי מחקר הנושא כדי ליצור רעיונות למאמרים.

כלי מחקר הנושא יכול ליצור טונות של רעיונות תוכן, לזהות נושאים מגמתיים ולמיין אותם לפי נפח, קושי או יעילות (רעיונות בנפח גבוה, בקושי נמוך).

הוסף את הרעיונות לנושאים החדשים שלך ליומן התוכן שלך כדי לבנות את האשכול שלך. בזמן שאתה מפרסם מאמרים חדשים, וודא שאתה מוסיף אותם לדף המרכז שלך כדי שהקוראים (ומנועי החיפוש) יוכלו למצוא אותם מאוחר יותר.

צור מעורבות של הקוראים שלך עם מדיה עשירה, קישורים פנימיים ו-CTA חזק
תוכן כתוב ארוך צורה אינו הדרך היחידה לתקשר עם הקהל שלך. אם אתה רוצה שהבלוג שלך יבלוט, צור מעורבות עם הקהל שלך עם מדיה עשירה כמו תמונות, סרטונים, אודיו או אינפוגרפיקה מותאמות אישית.

מדיה עשירה יכולה להיות גם דרך מצוינת לקפוץ לחלקים אחרים של תוכן אשכול תחת אותו עמוד.

לא בטוחים מאיפה להתחיל? גוגל מספקת מדריך שימושי לשילוב מדיה עשירה בתוכן שלך.

תוכן וידאו שווה במיוחד את המאמץ עבור פוסט חדש בבלוג. סרטונים מחזיקים את המשתמש בדף למשך פרק זמן מסוים, מה שיכול לעזור לשיעור הנטישה שלך נמוך.

וידאו הוא גם סוג פופולרי של מדיה, כפי שמוצג על ידי פלטפורמות כמו TikTok ו-YouTube.

אפילו טוב יותר, לעתים קרובות אתה יכול ליישם מחדש את תוכן הבלוג עבור סרטונים, לייעל את תהליך יצירת התוכן שלך.

אבל לחבר את הקוראים שלך עם תוכן עשיר זה רק חצי מהקרב. אם אתה רוצה להשאיר אותם מעורבים באתר שלך לאחר שהם יסיימו לקרוא, תצטרך אסטרטגיית קישור פנימית מוצקה.

על ידי הכללת קישורים לדפים אחרים בכל פוסט, אתה מעודד את הקוראים לחקור את האתר שלך עוד יותר, ולהשאיר אותם בפלטפורמה שלך זמן רב יותר. זה גם יכול לעזור למנועי החיפוש למצוא דפי סמכות רלוונטיים אחרים שיש לך להציע.

להלן מספר טיפים לקישורים פנימיים יעילים יותר:

אל תשתמש ביותר מחמש מילים בטקסט העוגן שלך.
השתמש בטקסט העוגן שלך כדי לספק הקשר לקורא לגבי מה שהם צריכים לצפות למצוא.
ודא שהקישורים שלך לא רק תומכים במאמר שלך אלא שהם גם בעלי ערך ורלוונטיים לקורא.
צור רושם חזק ב-SERPs (כותרת, מטא תיאור וכתובת אתר)
קל לשכוח, אבל ההקדמה לפוסט בבלוג שלך כנראה אינה הרושם הראשוני של הקורא שלך מהתוכן הזה. במקום זאת, אם הם מגיעים מחיפוש אורגני, הרושם הראשון שלהם כנראה מגיע מהופעת הדף שלך ב-SERPs.

img-semblog
האמת היא שאין לך שליטה מלאה על איך הדף שלך מופיע כשהוא מופיע בתוצאות החיפוש. אבל אתה עדיין יכול לשפר אותו על ידי אופטימיזציה של כותרת הדף, מטא תיאור וכתובת האתר שלך.

ראשית, בחר כותרת דף מרתקת. כעת, טכנית, אתה מקבל שתי הזדמנויות לתת כותרת למאמר שלך. כותרת העמוד היא הראשונה שבהן. אתה יכול למצוא אותו ברכיב ה-HTML head של הדף שלך בין תגי <title>. כאשר אתה מפרסם את המאמר שלך, הוא יופיע בחלק העליון של חלון הדפדפן ו-SERPs.

הנה כמה עצות שיעזרו לך לכתוב כותרת אפקטיבית יותר לדף:

לשמור את זה קצר. תוצאות החיפוש יציגו את 50-60 התווים הראשונים בנייד לפני קטיעה.
שמור על זה מדויק. הכותרת שלך צריכה לשקף במדויק את מה שהעמוד עוסק בו. השתמש במילים כמו "איך", "מה" או "למה", וכלול תיאורים מוצקים כדי להעביר את סוג המידע שהקורא ימצא.
שמור על זה ייחודי. אולי זה מפתה למחזר את אותו תג כותרת בכל האתר שלך, אבל זה לא מועיל ל-SEO או לקהל שלך. במקום זאת, כתוב כותרת חדשה המותאמת לכל עמוד.
לאחר מכן, הפנה את תשומת לבך לתיאור המטא. בעוד שמטא-תיאורים עשויים שלא להשפיע ישירות על ה-SEO שלך, לתיאור מטה מוצק יכולה להיות השפעה משמעותית על שיעור הקליקים שלך (CTR). במילים אחרות, זו ההזדמנות שלך לשכנע את המחפשים שלך לבקר בדף שלך.

מתקשים בדירוג במנועי החיפוש? שירותי SEO מקומיים זולים יותר ממה שאתה חושב.

חשוב לציין כאן שייתכן שהמטא-תיאור שאתה כותב אינו זה שמופיע בתוצאות החיפוש בכל פעם. גוגל לעתים קרובות משכתבת תיאורי מטא כדי להתאים יותר לחיפוש של המשתמש.

עם זאת בחשבון, הנה כמה טיפים לתיאורי מטא משפיעים:

שימו לב לספירת הדמויות שלכם. יש לך מקום לשני משפטים של עד 160 תווים.
שים לב למשפטים הראשונים שלך. אם גוגל משכתבת את המטא-תיאור שלך, הם לרוב מושכים מהמשפטים הראשונים של הקטע הרלוונטי לחיפוש של אותו משתמש.
שימו לב לתחרות. נסה לחפש את המונחים שאליהם אתה ממקד בעצמך, וראה כיצד הדפים נוצרים

הדירוג הראשון כתב את הקטעים שלהם. האם יש להם משהו במשותף? השתמש במה שאתה לומד כדי לשפר את התיאור שלך.
לבסוף, עיין בכתובת האתר שלך. שים את עצמך בעמדה של הקהל שלך. אם לא היה לך שום הקשר אחר להמשיך, האם תוכל להבין מה המשמעות של הדף שלך בכתובת האתר בלבד? אם לא, אולי כדאי שתחשוב על זה מחדש.

img-semblog
כתובת האתר שלך כוללת ארבעה חלקים: הפרוטוקול, שם הדומיין, הדומיין ברמה העליונה והנתיב. כאן נתמקד בנתיב כתובת האתר.

נתיב כתובת אתר יעיל צריך:

ספר לקורא על מה העמוד
הראה לקורא היכן הוא נמצא באתר שלך (למשל, בבלוג או בתיקיית משנה אחרת)
כלול את מילת המפתח שלך (אם אפשר)
יחד, כותרת דף משכנעת, מטא תיאור וכתובת אתר ידידותית לקידום אתרים יכולים לשפר את המראה שלך בתוצאות החיפוש ואפילו לעזור להגדיל את שיעור הקליקים שלך.

הפוך את חייך לקלים יותר עם הכלים והתוספים הנכונים
מערכות ניהול תוכן רבות (CMS) מציעות תוספים שיכולים לעזור לייעל את מאמצי ה-SEO של הבלוג שלך.

לדוגמה, הפעל אתר וורדפרס. אתה יכול להתקין את עוזר הכתיבה SEO של Semrush, שעוזר לך לשפר ולבצע אופטימיזציה של התוכן שלך בזמן אמת, באמצעות הצעות המבוססות על הדפים הנוכחיים בדירוג הגבוה ביותר.

img-semblog
GIF
אפשרויות פופולריות נוספות לוורדפרס הן Yoast SEO ו-AIOSEO, המשתלבות עם Semrush. אתה מקבל מודול בפוסט העריכה של כל עמוד כשאתה מתקין אותו, המראה לך כיצד הדף שלך מתפקד בקריטריונים חיוניים לקידום אתרים. הוא מנתח כל דבר, החל מאורך תוכן ועד קישורים נכנסים, כותרת המטא, מיקום מילות מפתח המיקוד וגודל המטא כותרת.

בסך הכל, אם תבחר את הטובים ביותר עבורך, תוספים יכולים לחסוך לך זמן יקר עם קידום אתרים בדף. עם זאת, יותר מדי תוספים יכולים להאט את האתר שלך, ולהשפיע לרעה על SEO שלך. אז היו בררנים, והוסיפו רק כלים ותוספים שיועילו באמת לזרימת העבודה שלכם ולאתר שלכם בכללותו.

התמקדו בתגובות ניידות
אמנם אינך חייב להציע אתר מותאם לנייד, אך זהו גורם חיוני אם אתה רוצה לדרג. מאז 2019, גוגל השתמשה באינדקס הנייד הראשון. פירוש הדבר שהוא מעניק עדיפות לגרסה הניידת של התוכן על פני גרסת שולחן העבודה בעת יצירת אינדקס ודירוג של דפי אינטרנט.

הצעד הראשון שאתה יכול לעשות כדי לבדוק אם האתר שלך מותאם לנייד הוא להפעיל אותו באמצעות כלי הבדיקה המתאים לנייד של גוגל. זה יסמן כמה בעיות בסיסיות וכיצד לתקן אותן.

כדי לבצע אופטימיזציה של האתר שלך לנייד, שקול להשתמש בעיצוב רספונסיבי במקום בכתובות URL נפרדות לנייד ולמחשב שולחני. בדרך זו, תוכן נגיש יותר לשיתוף בין מכשירים, וקישורים נכנסים לבלוג שלך לא יחולקו בין שתי כתובות אתרים, מה שמגדיל את העוצמה של קישורים נכנסים אלה.

להלן כמה צעדים סגנוניים פשוטים שתוכל לנקוט כדי ליצור חוויה ניידת ידידותית יותר למשתמש:

הימנע מגושים גדולים של טקסט, שקשה יותר לקרוא אותם במכשירים ניידים
השתמש בכותרות כדי לארגן את הטקסט שלך למקטעים קטנים יותר
הימנע מהצגת תוכן רחב יותר מהמסך
רווח את האלמנטים הניתנים ללחיצה כדי שיהיה קל יותר להתחבר אליהם במסכים קטנים
השתמש בטקסט ידידותי לקורא, הימנעות מגופנים קטנים מדי או קשים לקריאה
פשט קידום אתרים בבלוג עם Semrush
אינך צריך לדעת את היתרונות והחסרונות של האלגוריתם של גוגל או להפוך למומחה HTML כדי לייעל את הבלוג שלך. במקום זאת, Semrush יכול לעזור לך לבצע את המשימות הכבדות. מכלי סקירה כללית של תחום ועד לטכנולוגיית מחקר מילות מפתח אורגנית וסיוע בביקורת אתרים, Semrush יכול לעזור לך לקבל שליטה על דברים תוך כדי אופטימיזציה של SEO בבלוג. כך, יהיה לך יותר זמן ליצור תוכן משכנע שהקהל שלך יאהב.