Spread the love

במאמר זה, נסקור כל אחד מהיתרונות והחסרונות הללו בפירוט כדי שתוכלו להבין כיצד לעשות את השימוש הטוב ביותר ב-SEO באסטרטגיית השיווק שלכם.

היתרונות של קידום אתרים
לקידום אתרים יש 4 יתרונות עיקריים על פני ערוצי שיווק דיגיטליים אחרים:

SEO מייצר את החזר ה-ROI הגבוה ביותר לטווח ארוך מכל ערוץ דיגיטלי
המחפשים האורגניים סומכים על תוצאות המחקר שלהם, מה שמוביל ללידים חמים יותר ולמחזורי מכירות קצרים יותר
תוכן שנוצר לקידום אתרים יכול להיות מיושם מחדש לערוצים אחרים, מה שמוביל להקצאת תקציב יעילה יותר
תוצאות החיפוש של גוגל נותנות עדיפות לאיכות התוכן, מה שמאפשר מיומנות המשווק להחליף את ההוצאות השיווקיות
החזר ROI גבוה
ל-SEO יש את החזר ה-ROI הגבוה ביותר מכל ערוץ שיווק דיגיטלי, כאשר הנתונים שלנו מראים החזר ROI ממוצע של 748%. התרשים שלהלן משווה את החזר ה-ROI של SEO מול 8 ערוצי שיווק דיגיטליים נפוצים אחרים:

החזר ROI של ערוץ שיווק דיגיטלי, בהשוואה

החזר ה-ROI הגבוה של SEO הוא פשרה: אם אתה יכול (א) להרכיב צוות מוטיבציה ויצירתי כדי לייצר תוכן ו-(ב) לחכות שנתיים, כמעט בטוח שהאתר שלך יהפוך למחולל לידים אורגני. ובניגוד לשיווק באמצעות PPC, חברתי בתשלום או משפיענים שבהם אתה משלם עבור קליקים או לידים, העלות של קידום אתרים נשארת קבועה ואינה משתנה בהתאם להצלחה שלך.

לידים חמים יותר
קידום אתרים הוא ערוץ שיווק נכנס, השואב מבקרים מחיפוש בגוגל וממיר אותם ללידים באמצעות תוכן מרתק. מכיוון שהמסע הזה מונחה עצמית, לידים מרגישים בטוחים יותר כאשר המחקר שלהם מוביל אותם לפנות לחברה בהשוואה לאלה שהקליקו על מודעה. השפעה זו גורמת למחזורי מכירות קצרים יותר, ומפחיתה את עלויות רכישת הלקוחות.

בניית אמון בדרך זו אינה מובטחת, עם זאת, ותוכן באיכות ממוצעת לא יצליח ליצור קשר משמעותי עם המחפשים – אפילו בתנאי שהוא מדורג במקום הראשון. רק חברות שמתחייבות ליצור תוכן מעולה באמת שמגיב לכוונת החיפוש יראו את היתרון הזה.

מאפשר ייעוד מחדש של תוכן
כאשר אתה יוצר תוכן יוצא דופן עבור SEO, התוכן שלך יכול להיות מיועד מחדש לערוצים אחרים. פוסט בבלוג המציע ניתוח מקורי ומעמיק יכול לשמש כבסיס למייל או להרחיב אותו לסמינר מקוון. ניתן לנתח מחקר מקורי לעומק יותר במאמר לבן, וניתן לשתף אינפוגרפיקה שנוצרה עבור בלוג במדיה החברתית. ייעוד מחדש של תוכן בדרך זו מפחית את העלות של ניצול ערוצי שיווק נוספים, משיכת לידים נוספים ללא גידול תואם בהוצאות השיווק, ומוזיל את העלות הכוללת שלך לליד.

כל תוכן שאתה מייעד מחדש חייב להיות מותאם לקהל ולערוץ החדשים. מדיה חברתית ודוא"ל מתאימים לתוכן קצר יותר, עם קהל שפחות מוכן לעסוק בחקירות מעמיקות מאשר הקוראים בבלוג שלך. רשימות דוא"ל, במיוחד, עשויות להיות מפולחות לפי ענף, תפקיד או נתונים דמוגרפיים אחרים, מה שמאפשר לך להתאים את השפה והתוכן כך שיהיו הרלוונטיים ביותר לכל נמען. הטבלה שלהלן מציגה דוגמאות כיצד ניתן להתאים פיסת תוכן אחת כך שתתאים בצורה הטובה ביותר לשלושה ערוצים חדשים.

ייעוד מחדש של תוכן לפי ערוץ
תוכן מקורי SEO מדיה חברתית דוא"ל מקוון
מאמר עצמאי המציג תובנות מקוריות ודן בנושא לעומק. המאמר משתמש באינפוגרפיקה כדי להמחיש את נקודותיו. המאמר כולל מספר קריאה לפעולה, המעניק לקוראים הזדמנות לפנות לצוות המכירות, או להירשם לניוזלטר בדוא"ל. אנקדוטה אישית של 1-2 משפטים המתייחסת לנקודות המפתח שנדונו במאמר הבלוג, מלווה באינפוגרפיקה של המאמר בבלוג. ה-CTA מעודד את הקוראים ללחוץ כדי לקרוא את המאמר המלא. ~300 מילים המדגישות נקודת מפתח אחת שהוצגה במאמר הבלוג המקורי הכולל עצות שימושיות לקוראים. כל מייל כולל התאמה אישית לנמען שלו, וקישורים לפוסט המקורי בבלוג, 1-2 קטעי תוכן נוספים ודף מכירה. מצגת חיה בת שעה שבה דובר מרחיב את התובנות המרכזיות מהיצירה המקורית. לאחר מכן מתקיימת סדנה שבמהלכה כל משתתף מקבל ייעוץ אישי ליישום התובנות הללו.
מדגיש מיומנות על הוצאות
תוצאות החיפוש של גוגל הן מריטוקרטיה, כאשר התוצאות המובילות עבור מילת מפתח נתונה מוענקות לדפים המספקים את המענה הטוב ביותר האפשרי לכוונת החיפוש של אותה מילת מפתח. לפיכך, קידום אתרים הוא ערוץ שיווק המבוסס בעיקר על מיומנויות, העומד בניגוד לערוצים בתשלום כמו PPC או פרסום במדיה חברתית שחברות גדולות יותר יכולות לשלוט בהם באמצעות הוצאה צרופה. חברות קטנות יותר מסוגלות להשתמש בבחירה קפדנית של מילות מפתח ובתוכן מקורי של מנהיגות מחשבתית כדי למשוך יותר תנועה ממה שהן יכולות להרשות לעצמן אילו היו מסתמכות על ערוצים בתשלום.

התועלת של קידום אתרים לעסקים קטנים יותר נכונה גם כאשר לרבים מהמתחרים הישירים שלהם יש דירוגי דומיין גבוהים בגלל שיעורי הקליקים הגבוהים של תוצאות חיפוש אורגניות. המחקר שלנו מגלה שדירוג בתחתית העמוד הראשון מוביל לשיעור קליקים ממוצע של 2.2% – קל

y גבוה אפילו משיעור הקליקים הממוצע של מיקום המודעה העליון של 2.1%.

החסרונות של קידום אתרים
קידום אתרים הוא כלי רב עוצמה, אך שימוש יעיל בו דורש הבנת החסרונות שלו. הם:

קידום אתרים איטי יחסית להתחלה, לוקח 4-6 חודשים לפני שמתחילים להראות תוצאות
נדרש ידע של קהל מומחים כדי לבחור את מילות המפתח הנכונות למיקוד, והטעויות הן יקרות וגוזלות זמן לתיקון
חברות רבות מגלות שקשה לקיים את לוח הזמנים המינימלי לפרסום שבועיים
תכנון וביצוע קמפיין דורש צוות מסור של מומחים, כל אחד עם מערך המיומנויות שלו
הפעלה איטית
בעוד שקידום אתרים הוא ערוץ שיווק נגיש, הוא דורש הרבה מאוד מאמץ ועקביות כדי לעשות זאת בצורה נכונה. אפילו בהנחה שאתה עושה הכל נכון, סביר להניח שקצב הצמיחה הצפוי שלך יהיה איטי יותר ממה שאתה מייחל לו. גוגל גורמת לך להרוויח את האמון שלה לאט, ואתרים מתגמלים שמשקיעים בתוכן אמיתי ומומחה לאחר כ-6 חודשים.

הגרף שלהלן מציג צמיחה ביכולת של אתר לדרג בגוגל – נמדד באמצעות "דירוג הדומיין" של ahref – במשך תקופה של 3 שנים.

דירוג דומיין לאורך זמן
קצב הצמיחה המתואר לעיל מניח ששיטות העבודה המומלצות לקידום אתרים בוצעו כהלכה ושתוכן מתפרסם לפחות 8x בחודש. בתנאים אלה, עד אמצע השנה השלישית, רוב האתרים יוכלו לדרג ב-5 תוצאות החיפוש המובילות בגוגל עבור רוב מילות המפתח בענף שלהם.

דורש ידע של קהל מומחים
בבסיסו, קידום אתרים שואף לספק את המחפשים ברמה הפסיכולוגית. שימוש בטון או בז'רגון הלא נכון עלול להרחיק את הקוראים. מכירה קשה ולא חינוך יכולה לעשות את אותו הדבר (כמו גם חינוך במקום מכירה אם כוונת החיפוש היא עסקה). תרצה להצמיד את הקהל שלך בצורה נכונה מההתחלה, להבין את הצרכים, הבעיות שלו וסוג התוכן שהוא אוהב לצרוך. אם לא, קידום אתרים הוא ערוץ שיווק איטי שאפשר להסתובב בו.

כדי להבטיח שהצוות שלך מבין את קהל היעד שלו, בנה פרסונות המבוססות על הלקוחות הקיימים שלך. ראיינו לקוחות מייצגים, שימו לב לנתונים הדמוגרפיים, התעשייה ותואר העבודה, ושאלו אותם:

באיזה סוג תוכן אתה עוסק בעת מחקר על ספקים חדשים?
מה גרם לחברה שלך להתבלט על פני המתחרים שלך?
לאיזה סוג של קריאה לפעולה/מבואות יש סיכוי גבוה יותר שתגיב?
האם סביר יותר שתגיב לטון שיחה או לטון סמכותי?
האם אתה מעדיף מידע כמותי או איכותי?
אילו מדדים הכי חשובים לך בבחירת ספק חדש?
לאחר מכן ניתן לארגן מידע זה לסיכום קצר של מה שמניע כל לקוח, כפי שניתן לראות להלן.

טוד הוא מפקח קומה במוקד טלפוני הזקוק מאוד לתוכנת תקשורת פנימית. הוא נמצא כל הזמן בתנועה בין המשרד לרצפת השיחות ומתייחס לשאלות עובדים לגבי חשבונות לקוחות שונים, אך התנועה שלו גורמת לו לא פעם להחמיץ בקשות מעובדים אחרים ומההנהלה הבכירה. טוד מקווה למצוא אפליקציית תקשורת מותאמת לטלפונים או טאבלטים – פתרון תקשורת פנימי שהוא יכול לסחוב איתו שמשתלב עם שירות השיחות הקיים של המרכז אמזון ומקל על העובדים לשלוח לו הודעות.
כל פיסת תוכן SEO שאתה יוצר צריכה למקד לפרסונה ספציפית (מוזכרת ביומן העריכה שלך), ומאפשרת לכותבים שלך להתאים את השפה שלהם לסוג הלקוח המדויק שאתה מחפש.

דורש פרסום עקבי
הגורם החשוב ביותר באלגוריתם של גוגל הוא פרסום עקבי של תוכן באיכות גבוהה, ולפי המחקר שלנו, קידום אתרים מחייב לפרסם לפחות 2 דפים חדשים בכל שבוע על מנת לייצר החזר ROI.

 

חברות רבות מגלות שהפקת תוכן באיכות גבוהה בקצב הזה היא מאתגרת, במיוחד כאשר המומחים המובילים שלהן נדרשים לפעילות העסקית הרגילה שלהן. הדרך הפשוטה ביותר להתמודד עם אתגר זה היא לעבוד עם סוכנות חיצונית המתמחה ביצירת מנהיגות מחשבתית מונעת SEO.

דורש מיומנויות מומחים כדי לדרג
קמפיינים מוצלחים של SEO ממנפים את מערכי הכישורים של מספר מומחים בעלי ניסיון רב. גילינו שהגדרת הצוות היעילה ביותר כוללת את התפקידים הבאים:

מומחי SEO לפי סוג
תיאור מומחה
כותב אחראי על יצירת תוכן כתוב (מאמרים, דפי נחיתה, מסמכים לבנים וכו'). בתור ה-SME על החשבון, עליהם להחזיק בידע מעמיק בנושא ספציפי.
עורך אחראי על יצירת פרסונות של קהל יעד והתאמת תוכן למטרות קהל היעד ופרספקטיבה של מותג הלקוח.
מנהל קמפיין אחראי על מעקב ומעקב אחר התקדמות הצוות והערכת התקדמות הקמפיין לפי מדדי KPI. משמש כ-POC הראשי אם עובדים עם לקוח חיצוני.
אסטרטג תוכן אחראי על שיטות מחקר ובדיקת מילות מפתח, יצירת נושאים והכיוון האסטרטגי הכולל של הקמפיין.
מעצב גרפי אחראי על יצירה והטמעה של אלמנטים ויזואליים בתוך התוכן הכתוב,

כמו גם עדכונים טכניים כגון עיצוב מחדש של האתר.
האם דירוג התוכן שעבר אופטימיזציה אסטרטגית יהיה תלוי בסופו של דבר באיכות ובעקביות הפרסום שלו. בעוד שחברה אינה זקוקה למשאבים אדירים כדי לבצע קידום אתרים כראוי, צוות מיומן הוא תנאי מוקדם.

היכן קידום אתרים משתלב באסטרטגיית השיווק שלך?
כדי לעזור לך לקבוע כיצד עליך לשלב SEO באסטרטגיית השיווק שלך, הטבלה שלהלן מתאימה לסוגי חברות נפוצים עם אסטרטגיות מבוססות SEO.

גישת שיווק SEO לפי סוג חברה
סוג חברה תיאור הגישה השיווקית הטובה ביותר
סטארט-אפ בצמיחה גבוהה חברה (למשל סטארט-אפ פינטק מגובה סיכון) עם הכנסות של פחות ממיליון דולר המבקשת לבסס את עצמה כמומחית בתחומה ולהוביל תנועה לאתר שלה. שילוב של SEO עם PPC כדי להגביר את המודעות ולבנות מערכות חזקות ליצירת לידים לטווח ארוך
Niche Innovator עסק (למשל חברת ביוטכנולוגיה בשלב מוקדם) המבקש להפוך לדמות סמכותית בתעשיית נישה על ידי הצגת מושגים חדשים, הבהרת מושגים אטומים והובלת שיחות בתעשייה. מנהיגות מחשבתית מונעת SEO כדי לבסס את עצמם כסמכות בענף שלהם
ארגונים חברות בקנה מידה גדול המבקשות להמשיך את דפוס הצמיחה המבוסס שלהן ולהגביר את המודעות למותג כדי לצבור נתח שוק. תוכן SEO בסגנון מנהיגות מחשבתית, מסמכים לבנים, סמינרים מקוונים ופרסום במדיה חברתית לבניית מודעות מצטברת
חברות מתכוננות למכור עסקים בוגרים עם יותר מ-1 מיליון דולר ב-EBITDA שמוכנים לעסוק בתהליך מיזוגים ורכישות. קידום אתרים כדי לייצר לידים בעלי CAC נמוכים, להגביר את ההכנסות ולהשיג מכפיל הערכה גבוה יותר
סביר להניח שחברות הזקוקות לקידום מיידי של יצירת לידים יהיו אפקטיביות, מכיוון שלקמפיינים לקידום אתרים לוקח זמן לצמוח באופן אורגני. דוגמאות נפוצות כוללות חברות המשיקות מוצרים חדשים וחברות מסחר אלקטרוני לצרכן. PPC ליצירת לידים מיידית, עם השקעה ב-SEO להגדלת החזר ROI לטווח ארוך
חברות מכוונות לקהלים קטנים ובעל ערך חברה המסתמכת על כמה מכירות גדולות בכל שנה קלנדרית, במיוחד אלו בתעשיות עם תרבות מסורתית (למשל מוליכים למחצה ונפט וגז). ABM, מגובה בתוכן SEO ממוקד
תחילת העבודה עם מסע פרסום שיווקי SEO
האתגרים הקשורים לקידום אתרים מקשים על חברות לקבוע אם שיווק קידום אתרים הוא הבחירה הנכונה. לקמפיינים של SEO לוקח זמן לצמוח, גם כשהכל נעשה נכון. יתרה מכך, ביצוע שיטות עבודה מומלצות דורש צוות מוכשר של מומחים בתעשייה, אשר לרוב החברות אין זמין בבית.

כתוצאה מכך, חברות רבות בוחרות להוציא את המשימות הכבדות של הקמפיינים שלהן במיקור חוץ לחברת SEO מנוסה. הסוכנות שלנו מסייעת ללקוחות בתעשיות שונות לנווט את האתגרים של גידול מסע פרסום לקידום אתרים, זיהוי קהלי יעד, יצירת תוכן ומדידת ביצועים. צור איתנו קשר כדי לדון בשותפות עתידית.